Uwalniacz przynęt surFer

Dodane: Środa, 11 Wrzesień, 2024  16:08
180 zł

Szczegóły ogłoszenia

  • Kategoria: Wędkarstwo
  • Stan:Nowe

Opis oferty

Witam.
Kontakt najlepiej telefoniczny ( nie zawsze dochodzi powiadomienie z aplikacji )
Dla osób zainteresowanych - cena nie podlega negocjacji .
Odnośnie szczegółów wysyłki proszę o kontakt na podany nr. telefonu.
Jeśli ktoś nie lubi opisów produktów podam link do filmiku producenta gdzie wytłumaczona jest zasada jego działania.
Każdy z uwalniaczy jest w stanie (przy sprzyjających warunkach) pomóc w uwolnieniu przynęty, lecz ważnym jest, aby jego skuteczność nie była przypadkiem, lecz regułą.
Wyczepiacz waży ok. 100 gr. i jest to wystarczające. W dużej mierze jest wykonywany ręcznie. Posiadając ażurową budowę, dobrze porusza się w wodzie, dobrze dociera do przynęty i jest mało podatny na prąd wody. Mały ciężar jest szczególnie korzystny, podczas użytkowaniu przyrządu z brzegu, gdy cały zestaw (przynęta, żyłka, wyczepiacz) obciąża wędzisko. Zalecana linka, ø2mm (kevlar, aramid lub pochodne, o wytrzymałości ok. 100 kG, zawiązana węzłem Trilene) pozwala na wodach stojących osiągać odległości ~ 30 m - wędziskiem 2,70m, wodach płynących wykorzystując nurt, znacznie więcej. Przy odległości >10m i zaczepie na małej głębokości, ciężki uwalniacz nie dotrze do przynęty, gdyż musiałby się przemieszczać do góry (ugięcie żyłki).
Zbrojenie wyczepiacza (przyrząd powinien być skierowany klinem ku przynęcie) - poprzez wsunięcie półpętli żyłki (plecionki), (może być skręcona) do centralnego otworu w korpusie i przeciągniecie pomiędzy zaciskami, do otworów skrajnych.
Przyrząd posiada 7 stref uwalniających, zbijających lub zrywających przynętę z zaczepu.
surFer dobrze porusza się wśród roślin, gałęzi - kształt czółenka. Ostry front pozwala na dobrą penetrację roślinności podwodnej, zatopionych gałęzi, kamieni. W przypadku, gdy pomiędzy zaczepem, a wędkarzem jest przeszkoda np. gałąź, która przy napinaniu żyłki amortyzuje, zaleca się poluzowanie żyłki, aby umożliwić przyrządowi szybsze jej ominięcie.
Wynikiem formy hydrodynamicznej, surFer niestandardowo zachowuje się w wodzie. Poruszając się ku przynęcie unosi się przód przyrządu, a tylko podczas ruchu powrotnego obraca się wokół żyłki (ok. 1/3obr. na odcinku 0,5m) i tylko podczas gwałtownego szarpnięcia. To zachowanie powoduje, ze przyrząd „kołysząc” się na żyłce, „szuka” miejsca do zaczepienia.
Ta cecha zwiększa się wraz ze wzrostem kąta nachylenia żyłki. Zawieszony w pionie, wyczepiacz wychyla się, a żyłka przynęty przesuwa się przez dwa klinowe wcięcia, służące zrywaniu przynęt z zaczepu. Przyrząd w takiej pozycji (wymuszony szarpnięciami), okrąża miejsce zaczepu, dokładnie je penetrując.
surFer nie niszczy przynęt, ponieważ jego strefy uwalniające są obojętne wobec korpusów przynęt. W ruchu do przynęty, jest ona wprowadzona do „wnętrza” poprzez wlot, zaś klin frontu uderza w kotwicę, jeśli klin ją ominie, role zbijającą przejmie krawędź otworu wlotowego. Przy ruchu powrotnym, wcięcie klinowe zakleszcza się na kotwicy. Drugie wcięcie klinowe, służy przechwyceniu woblerów lub innych przynęt z podwójnym zbrojeniem. Ażurowa budowa przyrządu znacznie zwiększa jego skuteczność. Korpusy kruchych przynęt jak np. woblery, nigdy nie są zgniatane, a przesuwające się po nich stępione krawędzie wyczepiacza, nie zarysują lakieru i nie zdeformują przynęty.
surFer nie wymaga żadnych elementów dodatkowych przy przynęcie, jak krętliki, agrafki, kółka etc. gdyż dociera bezpośrednio do miejsca zaczepu. Jeżeli takie elementy występują w zestawie, a mogą być jego najsłabszymi punktami, zaleca się kilkukrotne ponowienie szarpnięcia z obserwacją linki, aby mieć pewność, że uwalniacz dotarł do kotwicy i aby nie zrywać przynęty, przez krętlik lub agrafkę.
Test – napięta linka i żyłka, po zluzowaniu żyłki i linki, jeżeli linka przesunie się do przynęty ok.10 cm, wyczepiacz jest na kotwicy, jeżeli więcej, wyczepiacz jest na krętliku. Aby przemieścić z krętlika na kotwicę, należy szarpnąć żyłką i przytrzymać napiętą. Krętlik wysunie się z wcięcia, a wyczepiacz nasunie się na kotwicę.
surFer także doskonale sprawdza się, w przypadku małych przynęt np: mormyszki, podlodówki, cykady, smużki itp., wiązanych bezpośrednio na żyłce, ale mających element korpusu o grubości 1,5 mm lub większy, umożliwiający jego zaklinowanie. Więc wymóg ten spełnia każda mormyszka, oraz przynęty od niej większe.
Istnieje możliwość zakupu specjalnej linki w dowolnej długości na metry o bardzo dużej wytrzymałości ( ok. 200 kg. ) którą zaleca producent firma Zahar.
Koszt wysyłki w zależności od opcji wysyłki oraz firmy kurierskiej.

P.S.
Do odkręcenia żyłki na kołowrotku polecamy najlepszy do tego produkt :
Ciężarek Bison Spin Doctor 40 gr.
Sprawdź zainteresowanie tym ogłoszeniem
Wyświetlenia
Data dodania
Ostatnio widziany
Obserwujących
Wysłane zapytania
Odsłony telefonu
Jacek
Konto prywatne
Na Lento.pl od 11 wrz 2024
Strona użytkownika
  • Wypromuj
  • Zgłoś naruszenie
  • Drukuj ulotkę
  • Edytuj/usuń
  • Udostępnij ogłoszenie
  • Dodaj na Facebook
Wyczyść historię

Udostępnij ogłoszenie

Udostępnij na FacebookTweetnij Kopiuj link do ogłoszenia

Dodaj notatkę

Opis musi być krótszy niż 250 znaków